25. jubilejní sezona
DOTKNI SE ZVUKU

Koncerty pro mateřské školy a 1. stupeň ZŠ

(pro děti od 3 let)

PKF – Prague Philharmonia je průkopníkem edukačních programů pro děti v České republice. Po 10letém působení v této oblasti patří její dětské koncerty tradičně k tomu nejlepšímu, co pražská sezona nabízí.

Přidanou hodnotou školních koncertů je setkávání dětí v komornějším prostředí, které dovoluje ještě intenzivnější interakci dětského publika. Kromě hudebního vzdělávání prostřednictvím hráčů PKF – Prague Philharmonia a herců, kteří zároveň vystupují v roli zábavných průvodců, si děti osvojují nové znalosti prostřednictvím tvůrčích kvízů.

Kapacita 250 míst
Místo konání: Kulturní dům Ládví, Burešova (Binarova) 1661/2, Praha 8 – Kobylisy (přímo na stanici metra C Ládví)
Začátky představení: 9.30 a 11.00
Délka představení: 45 min
Cena vstupenek: 100 Kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma

Koncerty v češtině nebo v angličtině

Více informací a rezervace vstupenek
Martina Fabianová, tel. +420 224 267 644
fabianova@pkf.cz

Téma koncertů 2019–2020 odtajněno!

V cyklu „Na strunách fantazie“, jak zní zastřešující název dalších čtyř dílů, se děti opět mohou těšit na skřítky Šímu a Lupi a jejich příběhy. Tentokrát se společně ocitnou ve snu, v pohádce, ve vesmíru a pomocí stroje času budou cestovat do minulosti.  V těchto fantaskních světech se seznámí s pestrobarevnými nástrojovými kombinacemi, proměnou hudební atmosféry a různými hudebními složkami. V posledním dílu pak poznají proměny orchestru od baroka až k dnešku. 

S hudbou do snu

čtvrtek 24. a pátek 25. října 2019, 9.30 a 11.00

V prvním dílu se Šíma octne v zajetí snů, plných pestrobarevných nástrojových kombinací. Stane se dirigentem, bude pronásledován noční můrou a potká i snovou Lupi. Podaří se nakonec skutečné Lupi Šímu probudit?

S hudbou do pohádky

čtvrtek 5. a pátek 6. prosince 2019, 9.30 a 11.00

Co se stane, když se Lupi se Šímou příliš začtou do knížky pohádek? Ve druhém dílu prožijete díky proměnám hudební atmosféry příběh plný napětí a vtipných zápletek ve společnosti krásné meluzíny, malých labutí i zakletého žabáka.

S hudbou do vesmíru

úterý 3. a středa 4. března 2020, 9.30 a 11.00

Ve třetím dílu zatouží Lupi dostat se do vesmíru. Šíma jako zanícený vynálezce se pokusí sestrojit pomocí různých hudebních prostředků raketu. Než se mu to však podaří, vynalezne všechno možné. Myslíte, že nakonec s Lupi přistane na Měsíci?

S hudbou napříč časem

čtvrtek 23. a pátek 24. dubna 2020, 9.30 a 11.00

Taky jste někdy snili o cestě do minulosti? Vítejte ve stroji času! Nechte se v závěrečném dílu spolu se Šímou a Lupi přenést do různých historických období, potkejte zajímavé hudební osobnosti a zažijte proměny orchestru od baroka k dnešku!

Více informací a rezervace vstupenek
Martina Fabianová, tel. +420 224 267 644
fabianova@pkf.cz

Partneři

za podpory
partneři
generální partner
hlavní partner
generální mediální partner
hlavní mediální partner