Orchestr v šapitó: Italská noc

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Prodej abonmá tohoto cyklu na celou sezónu skončil.

Místo konání

Výstaviště Praha (v blízkosti parku Stromovka)

Tramvajemi 6, 12 a 17 na zastávku Výstaviště Holešovice. Metrem či vlakem do stanice Nádraží Holešovice a pak tramvají. Vjezd autem ulicí Za Elektrárnou.

Cena

Volné sezení: 500 Kč, senioři 65+: 300 Kč, děti a studenti: 250 Kč, ZTP a ZTP/P: 250 Kč

Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti do 15 let): 1200 Kč

Donátorská vstupenka na podporu aktivit PKF — Prague Philharmonia: 1000 Kč

Účinkují

dirigent

Program

Gioacchino Rossini
Italka v Alžíru, předehra k opeře
Wolfgang Amadeus Mozart
Malá noční hudba, KV 525
Felix Mendelssohn-Bartholdy
Symfonie č. 4 A dur „Italská“ op. 90

Orchestr v šapitó

Elegantní, temperamentní, půvabná. Taková bude Italská noc s PKF – Prague Philharmonia, odlehčený projekt tohoto předního českého tělesa, v němž se vážná hudba spojí s jedinečnou atmosférou letní noci.

Vystoupení se uskuteční v šapitó Azyl78, jedinečné letní scéně s kapacitou 500-800 diváků. Stan šili na míru zkušení cirkusoví mistři v Itálii.

V rámci hodinového projektu zazní tři skladby od tří geniálních autorů 18. a 19. století. Začneme přímo v Itálii: jiskřivou předehrou k Rossiniho opeře Italka v Alžíru. Pokračovat budeme možná nejslavnější skladbou žánru klasické hudby, jedinečnou Malou noční hudbou Wolfganga Amadea Mozarta. Vrcholem večera bude Symfonie č. 4 „Italská“ Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, která ohromí energií a krásnými melodiemi.

Hudba tohoto období je základem repertoáru PKF – Prague Philharmonia: umění bude tak v tento večer v těch nejsprávnějších rukou..

Šapitó Azyl78

Jan Fišer — dirigent

Jan Fišer

Koncertní mistr PKF — Prague Philharmonia Jan Fišer se řadí mezi přední mladé české houslisty. Pozici koncertního mistra navíc zastává od roku 2020 i v České filharmonii. Působí jako sólista i jako komorní hráč: spolu s klavíristou Ivo Kahánkem a violoncellistou Tomášem Jamníkem založil Dvořákovo trio, které se řadí mezi nejlepší české komorní soubory. Pravidelně nahrává pro televizi a rozhlas. Jako jeden z pěti laureátů se podílel na CD Pocta Jaroslavu Kocianovi u příležitosti 40. výročí Kocianovy mezinárodní houslové soutěže.

Jako sólový hráč se Jan Fišer představil publiku v Německu, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Itálii, Francii, Polsku, Španělsku (Pau Casals International Music Festival), Švýcarsku (Murten Classics), Japonsku a USA (Brevard Music Festival). Pravidelně nahrává pro televizi a rozhlas.

Absolvoval Pražskou konzervatoř u Jaroslava Foltýna a Carnegie Mellon University – School of Music v USA ve třídě koncertního mistra Pittsburgh Symphony Orchestra Andrése J. Cárdenese. Své hudební vzdělání rozšířil na mnoha mistrovských kurzech v Semmeringu, Bonnu či na proslulé Meadowmount School of Music, kde studoval u Stephena B. Shippse. Účinkoval též na mistrovských kurzech vedených Pinchasem Zukermanem, Gilem Shahamem a Josephem Silversteinem. Vedle pozice koncertního mistra PKF – Prague Philharmonia vede často tento orchestr jako umělecký vedoucí a příležitostně také jako dirigent.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague