Lobkowicz abonmá 2024 je v prodeji

PKF — Prague Philharmonia zahajuje prodej již osmého ročníku exkluzivní řady Lobkowicz abonmá. Čtyři koncertní večery připravované ve spolupráci s rodinou Lobkowiczů opět představí špičkové světové interprety za doprovodu orchestru a také umožní prohlídky uměleckých sbírek rodu Lobkowiczů, které patří k nejstarším a nejcennějším v Evropě.

„Koncerty Lobkowiczké série jsou velmi působivé, řekl bych až strhující, a to jak pro publikum, tak pro nás účinkující,“ říká šéfdirigent a hudební ředitel PKF – Prague Philharmonia Emmanuel Villaume, který je dramaturgem všech čtyř koncertů Lobkowicz abonmá. „Mám obrovskou radost, že se těší velké́ přízni publika, jež tak zároveň vyjadřuje podporu a sympatie orchestru,“ dodává Villaume.

„Jedná se o donátorskou řadu, takže nákupem abonmá přímo podpoříte umělecké aktivity orchestru a ke krásnému zážitku tak získáte i dobrý pocit z podpory,“ komentuje Kateřina Kalistová, ředitelka PKF – Prague Philharmonia. „Proto nás těší, že abonmá se stává velmi oblíbeným vánočním dárkem pro své bližní, kolegy či zaměstnance firmy,“ dodává Kalistová.

Koncerty nabídnou citlivé propojení dvou světů – staré a nové hudby.

Na prvním koncertě v dubnu 2024 vystoupí společně s orchestrem violoncellista Jamal Aliyev, jehož britská Classic FM v roce 2021 zařadila mezi třicet nejlepších mladých umělců světa a který získal v roce 2017 The Arts Club – Sir Karl Jenkins Music Award. Císařským sálem se rozezní Bartókovy Rumunské tance nebo Adagio a Fuga od Františka Xavera Richtera, dále pak skladby Johanna Sebastiana Bacha, Niccola Paganiniho nebo Davida Poppera.

Červnový večer pak naváže na odkaz Josepha Haydna, Maurice Ravela a Bohuslava Martinů, v jehož interpretaci patří orchestr ke světové špičce. Jak již bývá tradicí, tento koncert proběhne pod uměleckým vedením šéfdirigenta a hudebního ředitele Emmanuela Villauma.

Podzimní část abonmá zahájí Prague Philharmonia koncem září, kdy se taktovky ujme mladá dirigentka a fagotistka Sophie Dervaux, která působila v Berlínské filharmonii. Nyní zastává post sólo fagotistky u neméně prestižní Víděňské filharmonie a zároveň v Orchestru Vídeňské státní opery. Večer bude zasvěcen W. A. Mozartovi a Václavu Neukirchnerovi.

Čtvrtý a poslední koncert v říjnu 2024 se pak ponese především ve znamení Georga Friedricha Händela. Jeho skladby zazní v exkluzivním podání mezzosopranistky Helen Charlston, čerstvé držitelky prestižního ocenění Grammophone Award za album s áriemi ze 17. století a vítězky BBC Music Magazine Vocal Awards 2023. Specializuje se především na starou hudbu, od Monteverdiho po Mozarta.

Prohlédněte si kompletní nabídku Lobkowicz abonmá.