Midori hraje Dvořáka

Zahraniční vystoupení
Koupit vstupenku

Místo konání

Frauenkirche
Neumarkt, 01067 Dresden

Cena

22–65 €

Účinkují

Program

Antonín Dvořák
Vanda, předehra k opeře op. 25 B 97
Antonín Dvořák
Koncert pro housle a orchestr a moll op. 53 B 96
Antonín Dvořák
Symfonie č. 8 G dur op. 88 B 163

Midori je vizionářská umělkyně, aktivistka a pedagožka, která překonává tradiční hranice, což z ní činí jednu z nejvýznamnějších houslistek současnosti. V loňské sezóně oslavila 40. výročí na pódiu, čímž si připomněla svou pozoruhodnou kariéru, kterou zahájila v roce 1982 ve svých 11 letech koncertem s Newyorskou filharmonií a Zubinem Mehtou. Za svou uměleckou a humanitární činnost je držitelkou titulu Posel míru Organizace spojených národů. 

Eugene Tzigane se narodil v Japonsku, vyrůstal na obou stranách Pacifiku a nyní žije v Evropě. Od útlého věku byl obklopen hudbou z nejrůznějších prostředí, od jazzu (jeho první láska) přes klasickou a filmovou orchestrální hudbu až po východoevropskou lidovou a taneční hudbu. V letech 2010-2014 byl šéfdirigentem Severozápadní německé filharmonie (Herford), v té době nejmladším šéfdirigentem v Německu. Od začátku roku 2023 je šéfdirigentem a uměleckým ředitelem Symfonického orchestru Kuopio ve Finsku.

 Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR. Koncert je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR.

Za podpory
Hl.město Praha
Ministerstvo kultury
Generální partner
Komerční banka
Hlavní partner
Hyundai
Generální mediální partner
Česká televize
Hlavní mediální partner
Hospodářské noviny
Patron
RSBC
Partneři
SIKO
BENU
Centrální depozitář cenných papírů
Mozart Prague